• Iskola profilja

•       „Figyelmünkkel minden nap és minden órában arra összpontosítsunk, amit szeretünk és értékelünk, ne arra, ami rossz,

• így részt vehetünk egy jobb jövő születésében,
            amelyhez a naponta meghozott kis döntések vezetnek el. ”
                                                                  / Carol Pearson /

„Miközben arra gondolunk, hogyan tehetnénk nagy dolgokat, nem szabad elhanyagolnunk a kis, mindennapos dolgokat, melyek összeadódva olyan nagy dolgokká válnak, hogy nem is gondolnánk. ”

/Marian Wright Edelman /

Iskolánk mottója is arra utal, hogy pedagógusaink nagy szeretettel és odaadással foglalkoznak minden kisdiákkal, értékelve bennük az embert, formálják, alakítják jellemét, bővítik ismereteit egy jobb és szebb jövő érdekében, származására való tekintet nélkül.

A mindennapos kis dolgok, a kis döntések és néha a még kisebb sikerek adnak erőt, motivációt mindannyiunknak. Mi arra figyelünk, ami szép és eredményes. Ha mi nem segítünk egymásnak, ki fog?

Iskolánkról bátran elmondhatjuk, hogy gyermekközpontú. Tevékenységünk a gyermekekre irányul.

Célunk:

• minden tanulónak egyforma esélyt adni a tanuláshoz

• megfelelő felkészítés után tanulóink képesek legyenek önállóan alkotni, s felelősségteljes döntéseket hozni

• az alapiskolán szerzett ismereteik birtokában érvényesülni tudjanak az élet bármely területén

• nemzetéhez, s nyelvéhez hű fiatalokat nevelni

Az iskolánk profilja:

• minden feltételt biztosítunk ahhoz, hogy tanulóink informatikai ismeretit magasabb szintre emeljük

• nagy hangsúlyt fektetünk az idegen nyelvek és a szlovák nyelv tanítására, hogy tanulóink megfelelő ismeretekkel rendelkezzenek a továbbtanuláshoz

• olyan feltételeket teremtünk, amelyek lehetővé teszik a tehetségek kibontakozását

• egyéni bánásmódban részesítjük a gyengébb képességű, hátrányos helyzetű tanulókat, s emeljük tudásszintjük színvonalát

Mindezek elérése érdekében szorosan együttműködünk az iskola mellett működő iskolatanáccsal, a szülői munkaközösséggel, a CSEMADOK szervezetével és a helyi községi hivatal önkormányzatával.

Rendezvényeink az iskolai év folyamán:

• Minden év októberében megrendezzük a Szülők és az iskola európai napját.

• Évente kétszer papírgyűjtést szervezünk.

• Már november végén készülődünk „Karácsonyi ünnepváró” címmel a legszebb ünnepre, melyen kultúrműsorral kedveskedünk szüleinknek.

• Decemberben a Jedlik-nap keretében emlékezünk iskolánk névadójára, s egyben természettudományi vetélkedőn mérjük össze szellemi képességeinket a vendég iskolák csapataival.

• Februárban jelmezt öltünk, s vidáman farsangolunk.

• A felső tagozat hetedikesei és nyolcadikosai a tél örömeit élvezhetik a hegyekben az egyhetes sítanfolyamon.

• Március 15-ét együtt ünnepeljük falunk lakosaival .

• A könyv hónapjában rendszeresen találkozunk a szlovákiai magyar ifjúsági és gyermekirodalom képviselőivel.

• Az író-olvasó találkozót mesemondó versennyel kötjük össze az „Égigérő fa” címmel.

• Április a természetvédelem hónapja – természeti iskolán veszünk részt, hogy egyúttal ismerkedjünk hazánk szépségeivel is.

• Május első vasárnapján köszöntjük az édesanyákat, nagymamákat.

• Június elsejét együtt töltjük a Banai Jókai Mór Általános Iskola tanulóival – játszunk, szórakozunk, versenyzünk.

• Az iskolaév utolsó hónapjában már az úszótanfolyamra és az év végi osztálykirándulásokra készülünk.